-9 kg w 6 miesięcy

Pan Mateusz zgłosił się do mnie z chęcią schudnięcia i przejścia na wegetarianizm. Dieta bezmięsna jest coraz popularniejsza i można na niej również z powodzeniem schudnąć. Spotykaliśmy się regularnie co ok. 3 tygodnie. Plany dietetyczne, które przygotowywałam dla Pana Mateusza zawierały proste przepisy na bezmięsne dania z łatwo dostępnych produktów.

Półroczna współpraca zaowocowała utartą 6% tkanki tłuszczowej i 9 kg masy ciała. Wyjściowe BMI wynosiło 25,5, a zawartość tkanki tłuszczowej-25%. Oba te parametry wskazywały na nadwagę. Pod koniec naszej współpracy zarówno BMI jak i tkanka tłuszczowa mieściły się w zakresie normy. Pan Mateusz nie chciał przybierać na masie mięśniowej, a jedynie schudnąć z tułowia, dlatego aktywnością jaką wykonywał było głównie bieganie, którego jest fanem.

Pan Mateusz nie zawsze ściśle trzymał się diety. Często wyjeżdżał na weekendy do rodziców u których jadł więcej i zupełnie inaczej niż było to rozpisane w planach dietetycznych. Pojawiały się słodycze czy pizza. Z pewnością, gdyby trzymał się przynajmniej w 80% diety, schudłby szybciej, jednak na każdej konsultacji powtarzał, że mu się nie spieszy i zależy mu na tym, aby nauczyć się zdrowo i wegetariańsko gotować oraz dać sobie czas na utrwalenie nowych nawyków. Dla mnie najważniejsze było jego zadowolenie z efektów i swojego wyglądu.
Każdy powinien odnaleźć swoje tempo chudnięcia, bo nie zawsze szybciej, znaczy lepiej.

Ty też możesz schudnąć i zmienić swoje życie na lepsze. Napisz do mnie lub zadzwoń. Możemy współpracować stacjonarnie (Warszawa) lub online.

mgr inż. Agnieszka Kopacz, dietetyk kliniczny

dietetyk online

Nie zezwalam na kopiowanie i udostępnianie zdjęć bez mojej zgody.

Dieta Balans-dietetyk kliniczny