mgr inż. Agnieszka Kopacz, dietetyk kliniczny

Dietetyką zajmuję się od 10 lat. Prywatną praktykę prowadzę od 8. Przyjmuję pacjentów stacjonarnie w Warszawie oraz online (przez Skype lub WhatsApp).
Pracowałam na oddziałach szpitalnych w Warszawie, w klubach fitness, w prywatych klinikach medycznych w Warszawie i we Wrocławiu.

Zajmuję się również pisaniem artykułów na temat odżywiania i zdrowego stylu życia dla portali i na blogi (blog.dafi.pl, kalorynka.pl). Prowadzę wykłady i szkolenia z zakresu zdrowego odżywiania dla firm (m.in. Znany Lekarz), wydaję opinię eksperckie firmom z branży spożywczej, farmaceutycznej oraz fitness.

Obszary pomocy

Dietetyk kliniczny Agnieszka KopaczDietetyka to bardzo szeroki dział medycyny. Moimi głównymi obszarami zainteresowania jest dietoterapia schorzeń cywilizacyjnych (dietozależnych) takich jak: nadwaga i otyłość, cukrzyca typu 2, miażdżyca, nadciśnienie, choroby przewodu pokarmowego, zaburzenia odżywiania oraz zaburzenia metaboliczne i endokrynologiczne (insulinooporność, niedoczynność i nadczynność tarczycy, choroba Hashimoto, PCOS). Układam również diety dla par planujących potomstwo, kobiet w ciąży dzieci i młodzieży.

Jako, że sama borykam się z hipoglikemią poposiłkową, dietoterapia zaburzeń metabolicznych jest moją specjalnością. Pacjenci często pytają mnie, co jem. Każdy przepis, który pojawia się w moich dietach wypróbowałam w swojej kuchni. Moja codzienna dieta składa się z potraw o niskim indeksie glikemicznym, które umieszczam w jadłospisach dla innych. Uważam, że aby pomagać innym, najpierw trzeba zacząć od samego siebie. Dzięki temu, że sama od lat ćwiczę, uprawiam przeróżne sporty i prowadzę zdrowy styl życia, a jednocześnie borykam się z hipoglikemią poposiłkową, lepiej potrafię zrozumieć sytuację klienta, który powinien przestrzegać określonej diety.

Moje cele w pracy z klientami

Moim celem jest przede wszystkim pokazanie, że zdrowa dieta może być smaczna i sycąca oraz, że aby schudnąć czy utrzymać szczupłą sylwetkę nie trzeba głodować, stosować drakońskich ,,diet”, głodować lub łykać drogich suplementów diety.

Pragnę, aby moi klienci, dzięki przekazywanej przeze mnie wiedzy, potrafili odnaleźć się w gąszczu sprzecznych informacji na temat zdrowego odżywiania i mieli większą świadomość żywieniową pozwalającą im oddzielić prawdę od fikcji. Ogromną satysfakcję daje mi zarażanie moich klientów zdrowym stylem życia-nie tylko odżywianiem, ale również aktywnością fizyczną.                                                                   

Wykształcenie

Dietetyk Warszawa opinie

Jestem absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji (aktualnie Wydział Nauk o Żywieniu) na SGGW, członkinią Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Odbyłam staże i praktyki w warszawskich szpitalach (Szpital Banacha, Centrum Zdrowia Dziecka). Pracowałam w prywatnych klinikach (MD Klinik, Kardiofon) oraz sieci fitness klubów Holmes Place. Występuję jako ekspert w radiu i telewizji (Polsat, TVP, Polskie Radio) oraz wypowiadam się na temat diety dla gazet oraz portali internetowych (Newsweek, Gazeta Wyborcza, Women’s Health, Wirtualna Polska, Innpoland). Jest ekspertem portalu abcZdrowie.pl. Moje wypowiedzi na temat diety i aktywności fizycznej zostały zacytowane w książce Elżbiety Turlej: ,,Naciągane. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe”.

Zainteresowania

Uwielbia jeść i próbować nowych przepisów oraz potraw (moje przepisy). Kocham podróże i sporty wodne. Z każdej podróży przywożę nowe przepisy, które modyfikuję tak, aby były możliwe do przygotowania z łatwodostępnych w Polsce produktów. Jestem instruktorką windsurfinu i kitesurfingu. Po mieście poruszam się najczęściej na rowerze.