Dietetyk kliniczny Warszawa, odchudzanie, diety w schorzeniach

POMAGAM SKUTECZNIE I KOMPLEKSOWO

SCHUDNĄĆ JEDZĄC SMACZNIE
ZADBAĆ O ZDROWIE I KONDYCJĘ
POPRAWIĆ SAMOPOCZUCIE

Dietetyk kliniczny Warszawa, Dieta Balans mgr inż. Agnieszka Kopacz

ul. Puławska 255A/1

02-740 Warszawa

Wizytę u dietetyka klinicznego możesz umówić:

  1. poprzez formularz online
  2. telefonicznie: +48 502 740 940 (pn-sb. 9-19)

Ze względu na to, że podczas konsultacji nie moge odbierać telefonu, polecam umawianie się poprzez formularz online. W formularzu należy wpisać podstawowe dane (wiek, wzrost, masę ciała itp.) oraz cel wizyty. Przesłane informacje sprawią, że wizyta przebiegnie sprawniej.

Proszę pamiętać o podaniu aktualnego numeru telefonu. Dzięki temu będę mogła oddzwonić i umówić Cię na dogodny termin.

Opinie klientów z Google:

★★★★★

Po 2.5 miesiącach diety opracowanej przez Panią Agnieszkę schudłam 7kg i zmieniłam swoje nawyki żywieniowe. Dieta jest prosta i smaczna, dania p...

Joanna Pszczółkowska, Warszawa

★★★★★

Bardzo miło i profesjonalnie. Otrzymałem wiele cennych wskazówek, które pozwoliły mi poprawić jakość mojego odżywiania i stracić parę kilo....

Jakub Kubasiak, Warszawa

★★★★★

Po wielu doświadczeniach z różnymi dietetykami on-line, wkoncu udało się trafić na rzetelną i z ogromną wiedzą osobę jaką jest Agnieszka. D...

Blanka Łagoda, Warszawa

★★★★★

Do Pani Agnieszki trafiłam z polecenia koleżanki, która schudła 15 kg. Po ciąży zostało mi 22 kg namiarowych kilogramów. Wcześniejszy dietety...

Marta Borowska, Warszawa

★★★★★

Świetny kontakt i doradztwo dietetyczne pani Agnieszki. Nie tylko co i kiedy należy jeść ale dlaczego akurat to i jak to wpływa na organizm. Posi...

Maciej Łagoda, Warszawa

Zobacz więcej

Jak przygotować się do wizyty?

dieta online

Aby wizyta u dietetyka przebiegła sprawnie i bez stresu warto się do niej przygotować. Na podstawie informacji jakie mi przekażesz, ułożę dla ciebie indywidualną dietę, dlatego ważne, aby były one jak najdokładniejsze.
Zanim przyjdziesz na konsultację do zastanów się:
- jakie cel chcesz osiągnąć,
- czy jesteś gotowy na zmianę stylu życia,
- co cię zmotywowało do przyjścia na konsultację do dietetyka,
- jakie są twoje doświadczenia z dietami (czas i efekty).

Spisz pytania, które chcesz mi zadać podczas wizyty.

Podczas pierwszej wizyty będę chciała jak najlepiej poznać twoje nawyki i sposób żywienia. W tym celu, przed konsultacją, poproszę cię o przygotowanie dzienniczka bieżącego notowania z trzech dni (dwóch dni powszednich i jednego dnia weekendowego). Pamiętaj, że dzienniczek musi być spisywany na bieżąco, ponieważ sięgając pamięcią wstecz wiele może ci umknąć.

Dzienniczek jest również przydatnym narzędziem dla ciebie, gdyż dopiero spisując na bieżąco to, co jesz widzisz jak naprawdę się odżywiasz. Ważne, aby dzienniczek był prowadzony skrupulatnie i uczciwie. Pamiętaj, że ulepszanie dzienniczka może obrócić się przeciwko tobie, gdyż dopasuję zalecenia i dietę do fałszywych informacji. Nie będę cię krytykować ani wytykać błędów. Muszę poznać twój sposób żywienia, aby wiedzieć nad czym z tobą pracować.

Pamiętaj, że im dokładniejszy dzienniczek, tym dokładniejsza analiza twojej dotychczasowej diety i diagnoza problemu z jakim do mnie przychodzisz.

Pobierz dzienniczek żywienia wraz ze wzorem tutaj:

Wyniki badań

dieta kliniczna Warszawa

Przed konsultacją warto wykonać następujące badania:

- morfologia,
- lipidogram,
- TSH, fT3 i fT4,
- glukoza i insulina,
- próby wątrobowe,
- badanie ogólne moczu.

W przypadku występowania schorzeń lub zaburzeń metabolicznych należy wziąć na wizytę aktualne wyniki odpowiednich badań (do 3 miesięcy wstecz).

Pamiętaj, że jako dietetyk nie mogę diagnozować chorób, ale jeśli jakieś wyniki będą niepokojące, zasugeruję wizytę u lekarza.

Analiza składu ciała

Jednym z istotnych elementów wizyty u dietetyka klinicznego jest ważenie i pomiar składu ciała metodą analizy impedancji elektrycznej (BIA, ang. bioelectrical impedance analysis). BIA to szybka, nieinwazyjna i miarodajna metoda badania diagnostycznego wykorzystująca opór elektryczny tkanek organizmu tzw. impedancji. Metoda BIA pozwala na określenie masy tkanki mięśniowej oraz kostnej, procentowej zwartości  tkanki tłuszczowej i wody, wyliczenie podstawowej przemiany materii (PPM) oraz oszacowanie wieku metabolicznego organizmu.

Aby wynik badania był dokładny i wiarygodny w dniu pomiaru należy:
- nie jeść na min. 3 h przed wizytą,
- nie pić na godzinę przed badaniem (nie należy być odwodnionym ani przesadnie nawodnionym),
- nie ćwiczyć ani nie wykonywać wysiłku fizycznego (np. jazda rowerem) w dniu wizyty,
- zdjąć wszelką biżuterię, zegarek, metalowe elementy garderoby oraz ozdoby do włosów (gumki, spinki),
- nie zakładać rajstop oraz bielizny z metalowymi fiszbinami.

Bezwzględne przeciwwskazania do badania BIA:
- ciąża,
- wszczepione urządzenie elektroniczne i elektryczne, a w szczególności rozrusznik serca, aparat słuchowy lub inne urządzenia, których nie można odłączyć,
- ciężkie zaburzenia rytmu serca,
- metalowe klipsy wewnątrzczaszkowe,
- metalowe endoprotezy,
- metalowe szwy i ciała obce.

Przeciwwskazania (wynik może być zaburzony):
- miesiączka,
- silne obrzęki ciała,
- masa ciała powyżej 140 kg,
- pompa insulinowa (należy zdjąć przed badaniem),
- przeziębienie, okres rekonwalescencji.

Jak wygląda pierwsza wizyta u dietetyka?

Dołożę wszelkich starań, aby pierwsza wizyta przebiegła w komfortowej i miłej atmosferze.

Pierwsze spotkanie trwa ok. 45-60 min.

Wizyta w Poradni Dieta Balans – dietetyk kliniczny Warszawa składa się z 3 etapów:

  1. wywiadu lekarskiego (stan zdrowia, historia choroby/chorób, obciążenia rodzinne, przyjmowane leki, analiza badań) i dietetycznego (omówienie sposobu żywienia i stylu życia),
  2. ważenia i  badania składu ciała metodą BIA wraz z omówieniem wyników,
  3. ustnego przekazania zaleceń dietetyczne, ustalenie celu, oszacowanie czasu niezbędnego do jego osiągnięcia oraz omówienia założeń diety (kaloryczność, ilość posiłków, skład), umówienia wizyty kontrolnej.

Dietetyk kliniczny Agnieszka Kopacz

Aby stworzyć dla ciebie optymalny plan dietetyczny będę potrzebowała informacji na temat twojego stanu zdrowia, stylu życia, sposobu spędzania czasu, upodobań smakowych i żywieniowych, przyjmowanych leków, historii chorób lub nadwagi oraz prób odchudzania itd. Dzięki temu otrzymasz dietę dopasowaną do ciebie i twoich potrzeb, a jej przestrzeganie będzie proste i przyjemne.

Dietetyk kliniczny Warszawa, odchudzanie Warszawa

Jak wygląda przygotowanie diety?

dieta onlineDietetyk podczas pierwszej wizyty otrzyma od ciebie dużo różnych informacji, które będzie musiał dokładnie przeanalizować tak, aby opracowana dieta była odpowiednio zbilansowana, bezpieczna, a przede wszystkim skuteczna. Czasami, przy występowaniu schorzeń i problemów zdrowotnych, dietetyk konsultuje się dodatkowo z lekarzami różnych specjalności. Dietetyk potrzebuje z reguły ok. 3-4 dni na przygotowanie indywidualnego planu dietetycznego.

Plan dietetyczny składa się z 7 lub 14 dziennych jadłospisów. Każdy z nich zwiera godziny posiłków, ich skład, ilość (miary domowe oraz g/ml) i sposób przygotowania. Tygodniowa dieta zawiera listę zakupów, przejrzysty plan do powieszenia na lodówce oraz indywidualne zalecenia dietetyczne.

dietetyk warszawa

Dla ułatwienia korzystania z diety istnieje możliwość rotowania między sobą poszczególnych posiłków oraz ich powtarzania, ponieważ każdy rodzaj posiłku ma podobną kaloryczność oraz zawartość makroskładników.

Plan dietetyczny otrzymasz drogą mailową. Pamiętaj, że możesz być w stałym kontakcie mailowym z dietetykiem, który zawsze odpowie na twoje pytania.

 

Zobacz jak wyglądają przykładowe dzienne jadłospisy:

Wizyty kontrolne

Odchudzanie lub dietoterapia schorzeń to proces długotrwały. Nie kończy się on na jednej wizycie u dietetyka i planie żywieniowym. Podczas pierwszej konsultacji zadaję wiele pytań i słucham, aby uzyskać jak najwięcej informacji o tobie. Jest to pierwszy etap zmiany twoich nawyków żywieniowych i stylu życia oraz podejścia do żywienia. Pamiętaj, że podczas godzinnej wizyty nie zajdzie w trwała zmiana. Do tego potrzebny jest czas. Szacuje się, że aby wyrobić nowy nawyk potrzeba 3 miesięcy. Okres współpracy zależy również od twojego celu wagowego. Pamiętaj, że zdrowe tempo spalania tkanki tłuszczowej, najmniej obarczone ryzykiem efektu jojo, to 0,5-1 kg/tydzień.
Po otrzymaniu pierwszego planu żywieniowego z pewnością będziesz mieć wiele pytań i spostrzeżeń. Pozostanie na tym etapie samemu może prowadzić do zniechęcenia i zarzucenia diety. Jako dietetyk moim zadaniem jest monitorowanie procesu odchudzania na każdym jego etapie, a na koniec stopniowe i umiejętne wyprowadzenie cię z diety redukcyjnej do diety normokalorycznej tak, aby uchronić cię przed efektem jojo.

Konsultacje kontrolne powinny odbywać się co ok. 3-4 tygodnie, aż do osiągnięcia celu i ustabilizowania masy ciała lub poprawy stanu zdrowia.

dietetyk kliniczny warszawa Z każdą kolejną wizytą będę znać cię lepiej, a na podstawie informacji zwrotnej będę w stanie jeszcze lepiej dopasować do ciebie kolejne plany żywieniowe. Podczas każdej wizyty kontrolnej wykonam pomiary składu ciała, porównam wyniki z poprzednimi, przekażę ci wskazówki oraz wiedzę, która utrwali twoje zdrowe nawyki i pomoże radzić sobie z napotykanymi trudnościami lub sytuacjami takimi jak wyjazdy, wakacje, imprezy, święta. Z wizyty na wizytę będziesz czuć się coraz pewniej, a twoja wiedza żywieniowa i kontrola nad tym, co jesz będzie rosła. Dzięki temu po zakończeniu procesu odchudzania lub dietoterapii utrzymasz osiągnięte efekty, a twoje ożywianie będzie świadome.

 

Dietetyk kliniczny Warszawa, Dietetyk Warszawa, Odchudzanie Warszawa, Dietetyk w Warszawie, Dietetyk Hashimoto Warszawa, Dietetyk PCOS Warszawa, Dietetyk insulinooporność Warszawa,