Odchudzanie i dietoterapia chorób. Dietetyk klininczy mgr inż. Agnieszka Kopacz

SKUTECZNIE, KOMPLEKSOWO I TRWALE

DYPLOMOWANY DIETETYK KLINICZNY
8 LAT DOŚWIADCZENIA
EFEKTY I POZYTYWNE OPINIE KLIENTÓW

1. Jak umówić się na wizytę u dietetyka klinicznego we Wrocławiu?

Dieta Balans - Dietetyk Kliniczny

Aby umówić się na wizytę do dietetyka klinicznego we Wrocławiu skorzystaj z jednej z dwóch możliwości kontaktu:

1. formularz online

2. telefon: 502-740-940

Polecam umawianie się na wizyty przez formularz online. W formularzu należy podać swoje podstawowe dane, informacje o stanie zdrowia oraz cel wizyty. Bardzo proszę o wpisanie aktualnego numeru telefonu. Oddzwonię w celu umówienia dogodnego terminu wizyty.

Adres: Dieta Balans - Dietetyk Kliniczny, ul. Legnicka 57 w/2, 54-203 Wrocław

Dieta Balans - Dietetyk Kliniczny godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 12-20

[ap_call_to_action button_text="FORMULARZ ZAMÓWIENIA" button_url="http://dietabalans.pl/dieta-online/umow-wizyte/"][/ap_call_to_action]

Konsultacje i dieta dla par -20%!

Czy chcecie schudnąć, poprawić swoje nawyki żywieniowe, staracie się o dziecko lub macie inne cel?

Dieta dla par wrocław

Zapraszamy na konsultacje w parach. We dwoje raźniej i...taniej!

Plan żywieniowy dla par to:
- podobne posiłki,
- różna kaloryczność,
- wspólne gotowanie,
- wzajemne wsparcie.

Każdy z was może mieć różny cel np. ty chcesz schudnąć, a twój partner zwiększyć masę mieśniową lub poprawić stan zdrowia.

 

Na wspólne konsultacje możesz przyjść nie tylo z partnerem, ale też z córką czy koleżanką!

2. Jak przygotować się do wizyty u dietetyka?

dietetyk wrocław

Przed pierwszą wizytą pomyśl nad celem jaki chcesz osiągnąć. Może być to np. schudnięcie lub zwiększanie masy ciała, poprawa stanu zdrowia, poprawa zdrowia i samopoczucia, zwiększenie energii lub przygotowanie do ciąży.
Zanim przyjdziesz na konsultację do poradni Dieta Balans - Dietetyk Kliniczny zastanów się jaka jest twoja gotowość do zmian? Jak silna jest twoja motywacja? Co i w jakim stopniu motywuje cię do zmian a co może cię zniechęcać?
Warto również spisać pytania, które chcesz mi zadać.

TWÓJ SPOSÓB ŻYWIENIA

Podczas  pierwszej konsultacji będę chciała poznać twój dotychczasowy sposób żywienia i nawyki. Jeszcze przed wizytą poproszę cię o przygotowanie 3-dniowego dzienniczka bieżącego notowania z dwóch dni powszednich i jednego dnia weekendowego. Dzienniczek powinien być spisywany na bieżąco, gdyż bardzo ważne są szczegóły (godziny posiłków, wielkość porcji, przekąski, ilość wypitych płynów), które wpływają na wartość odżywczą diety.

Dzienniczek powinien być prowadzony uczciwie i skrupulatnie. Podczas jego prowadzenia ważna jest szczerość. Należy notować wszelkie słodkie i słone przekąski, napoje, alkohol, dodatki tłuszczu do potraw itp. Pamiętaj, że układając dla ciebie dietę będę bazować na informacjach, które od ciebie otrzymam. Nie będę wytykać ci błędów ani krytykować. Muszę po prostu poznać twoje nawyki żywieniowe.

Podczas spisywania dzienniczka zwróć szczególną uwagę na:

  • godziny posiłkódieta onlinew i przekąsek,
  • napoje i dodatki do nich (cukier, miód, mleko, słodzik),
  • wielkość potraw/produktów,
  • skład posiłków.

Posiłki należy rozpisać na poszczególne składniki i podać ich gramaturę. Możesz notować ją w gramach lub w miarach domowych (plaster, kromka, szklanka, garść itp.),
Przykładowo zamiast ,,owsianka z żurawiną” napisz ,,mleko 3,2% 1 szklanka, płatki owsiane 4 łyżki, żurawina suszona 1 łyżka”.

Pamiętaj, że im bardziej szczegółowy dzienniczek, tym lepsza analiza twojego dotychczasowego sposobu żywienia oraz precyzyjniej dopasowana dieta.

Dzienniczek żywienia wraz ze wzorem do pobrania:

 

WYNIKI BADAŃ

W przypadku chorób lub zaburzeń metabolicznych zabierz na wizytę wyniki odpowiednich badań wykonanych do 3 miesięcy wstecz, takich jak badania krwi (morfologia, glukoza, cholesterol, przeciwciał TSH itp.) i moczu.

Pamiętaj, że jako dietetyk nie diagnozuje chorób, ale w przypadku nieprawidłowych wyników skieruję cię na wizytę u lekarza.

Zajmuję się odchudzaniem oraz dietetyką kliniczną, czyli dietoterapią chorób oraz zaburzeń metabolicznych, a w szczególności:

- cukrzycy typu I i II,- insulinooporności,
- schorzeń tarczycy (niedoczynność i nadczynność tarczycy, choroba Hashimoto, choroba Gravea-Basedowa),
- PCOS (zespół policystycznych jajników),
- celiakii,
- anemii,
- nietolerancji pokarmowych (np. nietolerancji laktozy),
- alergii,
- nadciśnienia,
- hipercholesterolemii (wysoki cholesterol),
- dny moczanowej,
- IBS (zespół jelita drażliwego),
- zaparć,
- schorzeń wątroby np. niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby (stłuszczenie wątroby),
- anoreksji, bulimii,
- innych schorzeń (zapytaj).

Sporządzam również diety dla:

dietetyk kliniczny Warszawa

- kobiet w ciąży oraz karmiących,
- par starających się o dziecko*,
- dzieci (również z niedowagą lub nadwagą i otyłością),
- wegan i wegetarian,
- osób bardzo aktywnych fizycznie oraz sportowców,
- osób w podeszłym wieku np. z problemami z połykaniem pokarmów (dysfagia), z ograniczeniami ruchowymi lub innymi schorzeniami.

*Zniżka 20% dla par na wszystkie usługi

3. Jak wygląda pierwsza wizyta u dietetyka?

Pierwsza konsultacja Dieta Balans - Dietetyk Kliniczny Wrocław trwa 45-60 min. i składa się z trzech etapów:

1. Wywiadu lekarskiego (stan zdrowia, historia choroby, przyjmowane leki, obciążenia rodzinne, analiza wyników badań itp.) oraz dietetycznego (omówienia sposobu żywienia i stylu życia).

2. Ważenia i pomiaru składu ciała metodą BIA oraz omówienia wyników.

3. Wstępnych zaleceń dietetycznych oraz omówienia założeń diety (energetyczność, ilość i pory posiłków itp.), ustalenie celu, oszacowanie czasu niezbędnego do jego osiągnięcia, umówienie wizyty kontrolnej.

O co jeszcze może zapytać dietetyk?

Czy w przeszłości stosowałaś diety? Jeśli tak to jakie, kiedy i jakie były efekty?

Jak wygląda twój dzień powszedni oraz weekendy? O której wstajesz i chodzisz spać? W jakich godzinach pracujesz/studiujesz?

Jak wygląda twoja aktywność fizyczna?

Jakie są twoje preferencje żywieniowe i smakowe? Czy są produkty, których nie lubiz i nie chcesz w swoim planie żywieniowym?

Czy masz alergie/nietolerancje pokarmowe?

Twoje odpowiedzi na pytania posłużą mi do ułożenia spersonalizowanego planu żywieniowego, którego stosowanie będzie dla ciebie proste i przyjemne. Skomponuję go tak, abyś nie czuł, że jesteś na diecie, jadł smaczne posiłki i nie był głodny. Jeśli słowo ,,dieta” kojarzy ci się z rygorem i monotonnymi posiłkami, na pewno będziesz miło zaskoczony.

odchudzanie dietetyk Warszawa

Czy już na pierwszej wizycie otrzymasz dietę?

Do każdego klienta podchodzę indywidualnie, dlatego nigdy nie wręczam gotowych diet na pierwszej konsultacji. Praca nad przygotowaniem twojego planu żywieniowego zajmie mi od 3 do 10 dni roboczych, ponieważ będę musiała zebrać i przeanalizować wszystkie otrzymane od ciebie informacje. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że stworzony dla ciebie plan będzie jest idealnie dobrany.

Podczas wizyty zbadam twój skład ciała na analizatorze. Wyniki badania masy i składu ciała metodą BIA (bioimpedancji) obejmują 19 danych, które przedstawię ci w obrazowy i zrozumiały sposób. Dowiesz się ile wynosi procentowa zawartość wody oraz tkanki tłuszczowej w twoim ciele, ile ważą wszystkie twoje mięśnie, jakie jest twoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie (CMP, całkowita przemiana materii), jaki jest twój przybliżony wiek metaboliczny.

To badanie wyjaśni wiele istotnych kwestii i pokaże to, czego nie można dostrzec gołym okiem lub sprawdzić tradycyjnymi metodami np. mierząc obwody. Badanie służy m. in. do wykrycia tzw. otyłości ukrytej czyli nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w ciele mimo prawidłowej masy ciała i BMI oraz sarkopenii (utrata masy mięśniowej i związane z tym pogorszenie sprawności fizycznej).

Na koniec ustalimy realny oraz satysfakcjonujący cel oraz szacowany czas na jego osiągnięcie. Pamiętaj, że odchudzanie czy wprowadzanie zmian w żywieniu ze względów zdrowotnych wymaga cierpliwości i konsekwencji, dlatego ważne są regularne wizyty kontrolne.

Dietetyk Wrocław, odchudzanie Wrocław, dietetyk kliniczny Wrocław

4. Jak wygląda przygotowanie diety?

Dietetyk hashimoto Wrocław

Otrzymam od ciebie bardzo dużo informacji, które po konsultacji przeanalizuję i na ich podstawie opracuję odpowiednio zbilansowaną, zdrową i skuteczny plan żywieniowy.

Standardowo plan dietetyczny zawiera 7 lub 14 dziennych jadłospisów. W każdym z nich znajdziesz godziny posiłków, ich nazwy, skład, ilość składników w g/ml i miarach domowych, a także sposób przygotowania. Tygodniowa dieta zawiera listę zakupów, indywidualne zalecenia dietetyczne oraz plan do wydrukowania i powieszenia na lodówce. Poszczególne posiłki komponuję tak, abyś mógł je zamieniać i powtarzać. Będziesz mógł samodzielnie miksować posiłki oszczędzając w ten sposób czas i unikając strat żywności.

Plan dietetyczny otrzymasz e-mailem. Jeśli w trakcie stosowania planu żywieniowego będziesz mieć pytania, możesz mi je zadać e-mailem lub zadzwonić.

Czy plan żywieniowy (dieta) jest trudny w realizacji?

dieta Wrocław

Otrzymam od ciebie bardzo dużo informacji, które po konsultacji przeanalizuję i na ich podstawie opracuję odpowiednio zbilansowaną, zdrową i skuteczny plan żywieniowy.

Standardowo plan dietetyczny zawiera 7 lub 14 dziennych jadłos

Słowa ,,dieta” ma kojarzy się najczęściej z reżimem żywieniowym oraz głodówkami. Dostaję wiele pozytywnych opinii od klientów, którzy są zaskoczeni, że stosując się moich planów nie są głodni, a mimo tego osiągają założone cele. Bardzo często słyszę: ,,Nie czuję, że jestem na diecie”,  ,,Jem dużo i chudnę. Jestem zaskoczona, że tak można.”

 

Wygodny i indywidualnie dopasowany plan żywieniowy przekłada się na stopień i długość jego stosowania, a w konsekwencji na efekty. Posiłki w twoim planie żywieniowym będą smaczne i proste w przygotowaniu , a nauka zdrowych nawyków żywieniowych i osiąganie docelowej masy ciała czy innych celów będzie odbywać się ,,przy okazji”. Podczas stosowania planu poznasz nowe przepisy i sposoby przygotowywania posiłków, a zdobyte umiejętności kulinarne będziesz wykorzystywać po osiągnięciu celów i zakończeniu naszej współpracy.
Plan żywieniowy będzie dopasowany do twoich indywidualnych potrzeb, a posiłki skomponowane zgodne z zasadami zdrowego żywienia i odpowiednio zbilansowane. Dzięki dobrze dobranej diecie składającej się ze smacznych i ciekawych potraw będziesz z przyjemnością realizować swoje cele.

Przykładowe dzienne jadłospisy: 1800 kcal, 1600 kcal:

Czy nie masz czasu na wizyty stacjonarne lub nie mieszkasz we Wrocławiu? Zapraszam na konsultacje online!

Dieta onlineJeśli nie mieszkasz we Wrocławiu lub nie masz czasu ani możliwości, aby przyjechać na wizytę stacjonarną, zapraszamy do skorzystania z oferty ONLINE. Konsultacje przez Skype/WhatsAppa'a przebiegają podobnie jak w gabinecie stacjonarnym.

 

5. Wizyty kontrolne

Odchudzanie czy dietoterapia schorzeń wymaga czasu i konsekwencji. Pierwsza konsultacja to dopiero wstęp do zmiany twoich nawyków, podejścia do żywienia, stylu życia oraz twojej edukacji żywieniowej.

Godzina to zbyt mało, aby dietetyk mógł przekazać ci całą swoją wiedzę oraz abyś nauczył się i utrwalił zdrowe nawyki żywieniowe. Na efekty w postaci np. redukcji masy ciała również musisz poczekać. Jednak gwarantujemy, że twoja cierpliwość będzie wynagrodzona.

Po otrzymaniu pierwszej diety (planu żywieniowego) będziesz mieć z pewnością wiele pytań. Pozostanie na tym etapie samemu może spowodować szybkie zniechęcenie i zarzucenie diety. Czasami będziesz mieć lepsze, a czasami gorsze dni. Aby uniknąć efektu jojo, dietetyk musi kontrolować proces redukcji masy ciała, a po jego zakończeniu stopniowo ,,wyprowadzić” cię z diety niskoenergetycznej do diety normokalorycznej.

Dietetyk podczas wizyt kontrolnych będzie otrzymywał od ciebie informację zwrotną na podstawie, której będzie mógł jeszcze dokładniej dopasować do ciebie następne plany żywieniowe. Dietetyk będzie kontrolował zmiany w składzie ciała badając cię na analizatorze i w razie potrzeby dokonywał korekty w diecie czy aktywności fizycznej. Z każdą wizytą będziesz czuć się coraz pewniej, a twoja kontrola nad tym, co jesz oraz wiedza żywieniowa będzie większa. Dzięki temu po zakończeniu dietoterapii  lub odchudzania będziesz dokonywać świadomych wyborów żywieniowych i utrzymasz osiągnięte efekty.

Zalecamy, aby wizyty kontrolne  odbywały się co ok. 3 tygodnie, aż do uzyskania zakładanego efektu oraz ustabilizowania masy ciała lub widocznej poprawy stanu zdrowia.

Dieta Balans to najlepiej oceniana poradnia dietetyczna we Wrocławiu

Opinie klientów z Google:

★★★★★

Po 2.5 miesiącach diety opracowanej przez Panią Agnieszkę schudłam 7kg i zmieniłam swoje nawyki żywieniowe. Dieta jest prosta i smaczna, dania p...

Joanna Pszczółkowska, Warszawa

★★★★★

Bardzo miło i profesjonalnie. Otrzymałem wiele cennych wskazówek, które pozwoliły mi poprawić jakość mojego odżywiania i stracić parę kilo....

Jakub Kubasiak, Warszawa

★★★★★

Po wielu doświadczeniach z różnymi dietetykami on-line, wkoncu udało się trafić na rzetelną i z ogromną wiedzą osobę jaką jest Agnieszka. D...

Blanka Łagoda, Warszawa

★★★★★

Do Pani Agnieszki trafiłam z polecenia koleżanki, która schudła 15 kg. Po ciąży zostało mi 22 kg namiarowych kilogramów. Wcześniejszy dietety...

Marta Borowska, Warszawa

★★★★★

Świetny kontakt i doradztwo dietetyczne pani Agnieszki. Nie tylko co i kiedy należy jeść ale dlaczego akurat to i jak to wpływa na organizm. Posi...

Maciej Łagoda, Warszawa

Zobacz więcej

Dieta Balans - Dietetyk Kliniczny Wrocław, ul. Legnicka 57 w/2

dietetyk Wrocław, odchudzanie Wrocław, dietetyk we Wrocławiu, odchudzanie we Wrocławiu, dietetyk kliniczny Wrocław, dietetyk Hashimoto Wrocław, dietetyk niedoczynność tarczycy, dietetyk PCOS Wrocław